جت اسپیناس
جت اسپیناس ، طراحی سایت های خاص و جذاب
طراحی سایت , طراحی وب سایت

اضافه کردن تصویر پس زمینه در وردپرس

طراحی سایت جت اسپیناس

 

اضافه کردن تصویر پس زمینه در وردپرس یکی از ارکان اصلی برای طراحی سایت می باشد که باعث زیبا و جذاب شدن سایت می شود. این مقاله برای کسانی که به طراحی سایت کاربر پسند فکر میکند، بسیار کارآمد می باشد.

 در این مقاله ما می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور به آسانی می توانید به سایت وردپرسی خود یک تصویر پس زمینه اضافه کنید.

۱-  اضافه کردن تصویر پس زمینه با استفاده از تنظیمات تم وردپرس

در طراحی سایت اکثر تم های وردپرسی از پس زمینه سفارشی پشتیبانی می کنند این ویژگی به شما این اجازه را می دهد که ازتصاویر پس زمینه در سایت خود استفاده نمایید.

اگر سایت شما از این قابلیت پشتیبانی می کند، ما به شما این پیشنهاد را می دهیم که از همین روش برای ایجاد تصویر پس زمینه استفاده نمایید در غیر این صورت می تواند از روش های دیگر که در ادامه به آنها اشاره می شود استفاده نمایید.

ابتدا شما باید از پنل ادمین خود، روی قسمت نمایش و سپس سفارشی سازی کلیک نمایید. با این کار شما وارد قسمتی می شوید که در آنجا می توانید تم خود را سفارشی کنید وتنظیمات آن را تغییر دهید همچنین می توانید یک پیش نمایش زنده از سایت خود را مشاهده نمایید.

روی قسمت انتخاب تصویر کلیک نمایید.در اینجا ینجره جدید باز می شود که شما می توانید تصاویر را از سیستم آپلود نمایید و یا از تصاویر آپلود شده قبلی استفاده نمایید.

سپس شما باید روی قسمت تصویرپس زمینه کلیک نمایید پنل باز خواهد شد و شما می توانید تصویر  پس زمینه را برای وب سایتتان انتخاب و یا آپلود نمایید.

 

طراحی سایت

روی قسمت انتخاب تصویر( (select image کلیک نمایید و ادامه دهید.

در اینجا شما وارد پنجره آپلود رسانه (media uploader) می شوید که می توانید تصاویر را از سیستم خود آپلود نمایید شما همچنین می توانید از تصاویری که قبلا آپلود کردید نیز استفاده نمایید.

 

طراحی سایت

 

سپس شما باید روی قسمت انتخاب تصویر(choose image) کلیک نمایید. و در اینجا می توانید پیش نمایش عکس انتخابی خود را مشاهده نمایید.

 

طراحی سایت جت اسپیناس

در پایین تصویر شما میتوانید تنظیمات تصویر پس زمینه را مشاهده نمایید. در قسمت present شما میتوانید انتخاب کنید که چطور تصویر پس زمینه را میخواهید مشاهده نمایید : fill screen ، fit screen، repeat یا custom.

شما حتی می توانید موقعیت مکانی تصویر را لز قسمت Image position انتخاب کنید. فراموش نکنید که روی قسمت انتشار و ذخیره از قسمت بالای تنظیمات کلیک نمایید.

به همین راحتی شما توانستید یک تصویر پس زمینه را به سایت خود اضافه نمایید.

۲- استفاده از پلاگین برای ایجاد تصاویر پس زمینه

علاوه بر روشی که گفته شد شما میتوانید از پلاگین های مختلف که برای این منظور طراحی شده است در طراحی سایت استفاده نمایید. که با استفاده از آن شما می توانید از تصاویر پس زمینه چند گانه برای آن استفاده نمایید که به صورت اتوماتیک تصاویر تمام صفحه و حتی ریسپانسیو شوند.یعنی به صورت اتوماتیک در دستگاه های کوچکتر تغییر سایز می دهند.

۳- استفاده از کلاس های css برای ایجاد تصاویر پس زمینه

همچنین شما میتوانید از css برای اضافه کردن تصاویر پس زمینه استفاده نمایید.

به صورت پیش فرض وردپرس از کلاس های css برای عناصر مختلف HTML در داخل سایت استفاده می نماید.

شما میتوانید به راحتی تصاویر پس زمینه سفارشی را به نوشته ها، دسته ها، نویسنده و یا صفحات دیگر، با استفاده از کلاس های css  اضافه نمایید.

برای مثال اگر شما یک دسته به نام تلویزیون (tv در وب سایت خود داشته باشید، وردپرس به صورت خود کار کلاس های زیر را به آنها اضافه می نماید.

<body class=”archive category category-tv category-4″>

شما میتوانید از ابزارinspect tool  استفاده کنید و کلاس هایی که در body استفاده شده را مشاهده نمایید.

 

طراحی سایت

 

شما میتوانید از کلاس های زیر برای ایجاد تصاویر پس زمینه خود استفاده نمایید.

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

body.category-tv }

background-image: url(“http://example.com/wp-content/uploads/2017/03/your-background-image.jpg”;)

;background-position: center center

;background-size: cover

;background-repeat: no-repeat

;background-attachment: fixed

{

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا یاد بگیرید چگونه تصاویر پس زمینه را به سایت خود اضافه نمایید.

آموزش قرار دادن فایل PDF در وردپرس آموزش وردپرس آموزش پاک کردن کش در وردپرس آپلود فایل pdf در وردپرس اضافه کردن تصویر پس زمینه وردپرس المان های ویژوال کامپوزر ایجاد فرم تماس در وردپرس ایجاد کادر در وردپرس خدمات طراحی سایت ساخت سایت طراحی سایت طراحی سایت در تهران طراحی سایت شرکتی طراحی سایت فروشگاهی عکس پس زمینه سایت فرم تماس حرفه ای وردپرس قرار دادن عکس در پس زمینه سایت مشکل کش در وردپرس معرفی visual composer نحوه اضافه کردن حاشیه تصویر در وردپرس نحوه ساخت فرم تماس نحوه قرار دادن فایل pdf در سایت نحوه پاک کردن کش سایت در وردپرس نسخه پرمیوم ویژوال کامپوزر نمایش pdf در سایت نمایش فایل های pdf در وردپرس پوشه cache در وردپرس پوشه کش وردپرس کادربندی در وردپرس گذاشتن بک گراند در وردپرس

ساعت کاری

  • شنبه تا پنجشنبه : از ساعت 8:30 الی ۱۷ (پشتیبانی آنلاین و انجام سفارشات)

پست الکترونیک

شماره تماس

  • 021-88897120
    ساعات پاسخ گویی شنبه تا پنجشنبه 8:30 الی 17